Babie leto nás láka k posedeniu na terase pri kávičke. Sladkú bodku za letnými prázdninami si pre vás dnes pripravila Julka Ovšáková.

Spomínate si na sympatickú mladú cukrárku Julku, finalistku známej TV show o pečení? Influencerku a šikovnú cukrárku Julku Ovšákovú, ktorá sa pečeniu venuje s veľkou vášňou, nájdete na Instagrame pod menom Julkine dobrotky.

Aj dnes si pre vás pripravila recept na sladký dezert, na ktorom si určite pochutíte aj v prípade, že sa s lepkom nekamarátite. Všetky suroviny na jeho prípravu nájdete pod jednou strechou v Kauflande.

ČOKOLÁDOVO-HRUŠKOVÝ KOLÁČ OD JULKY

Suroviny na korpus

* 1 bezlepková zmes na pečenie čokoládových muffinov K-free

* 2 vajcia K-Z lásky k tradícii

* 170 ml bezlaktózového mlieka K-free

* 125 ml slnečnicového oleja K-Classic

Suroviny na krém

* 250 ml bezlaktózového mascarpone

* 120 ml smotany na šľahanie K-free

* 100 g práškového cukru

Suroviny na hruškové pyré

* 2 hrušky

* 1 PL medu

* 1/2 citrónu

Suroviny na ozdobenie

* lieskové orechy

* mikrobylinky hrášku

Postup:

Do misky vysypeme zmes na pečenie, pridáme vajcia, mlieko a olej. Dáme na plech a pečieme pri teplote 170 °C približne 25-30 minút. Všetky suroviny na krém medzitým vložíme do misky a vyšľaháme z nich tuhý krém, ktorým naplníme cukrárske vrecko so zrezanou špičkou. Hrušky pokrájame na malé kúsky a vložíme spolu s medom a citrónom do kastrólika. Varíme do zmäknutia. Potom ich vymixujeme ponorným mixérom takmer dohladka. Korpus pokrájame na úzke obdĺžniky, navrstvíme naň krém a pridáme hruškové pyré. Ozdobíme lieskovými orieškami, mikrobylinkou hrášku a koláč je hotový. Prajeme dobrú chuť.

Pre viac inšpirácie na recepty bez gluténu (nielen od Julky Ovšákovej) navštívte aj kauflandkucharka.sk