Výhradné zastúpenie SMEG v Českej republike a na Slovensku získala spoločnosť Potten & Pannen – Staněk, ktorá tak rozšírila svoje portfólio o ďalšie z prémiových značiek. Taliansky SMEG predstavuje rovnako tak dizajnové malé kuchynské spotrebiče v modernom retro štýle alebo v limitovaných návrhárskych edíciach, určených pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Do povedomia zákazníkov sa značka SMEG zapísala predovšetkým ikonickými retro chladničkami FAB28, v posledných rokoch však firma vstúpila i do segmentu malých spotrebičov. Ich dizajn pokračuje na retro vlne 50-tych rokov a medzi zákazníkmi sa teší veľkej popularite. Samotný výtvarný návrh malých spotrebičov vytvorili poprední talianski dizajnéri Matteo Bazzicalupo a Raffaella Mangiarotti z milánskeho štúdia Deepdesign. Na dizajne limitovaných edícií spotrebičov sa ďalej podieľali i poprední módni návrhári svetovej značky Dolce & Gabbana.

Okrem mnohých ocenení za dizajn zbierajú malé spotrebiče SMEG prvé miesta aj v spotrebiteľských testoch, a to predovšetkým vďaka inovatívnym materiálom a kvalitnej konštrukcií.

Filozofia značky SMEG (Technology with style) je v súlade s konceptom spoločnosti Potten & Pannen – Staněk. Tá je na českom a slovenskom trhu garantom prémiového kulinárskeho vybavenia a v jej ponuke nájdete výrobky iba tých najkvalitnejších ZNAČIEK. „Veľmi nás teší, že sme sa stali výhradným zástupcom značky SMEG na českom a slovenskom trhu. Pre Potten & Pannen – Staněk je toto partnerstvo jednoznačne jedným z najdôležitejších krokov za posledných 15 rokov,“ hovorí Pavel Staněk, konateľ spoločnosti. Tak ako pri  iných značkách, ktoré spoločnosť Potten & Pannen – Staněk na náš trh doteraz uviedla, je už teraz jasné, že značka SMEG má na našom trhu veľkú budúcnosť.

Nadčasový retro dizajn kolekcie 50-tych rokov aj limitovaná edícia „Sicilyis my love“ od Dolce & Gabbana slávi úspechy po celom svete, svoje miesto v kuchyni si určite čoskoro nájde aj medzi českými a slovenskými zákazníkmi. Produkty značky SMEG budú k dispozícií od 1. augusta  v kamennej predajni  v OC Central v Bratislave. Objednávky bude zároveň možné uskutočniť aj prostredníctvom e-shopu www.popasta.sk.