Medicínsky kruh sa uzatvára a my postupne začíname chápať neskutočnú moc rastlín. Esenciálne rastlinné oleje sú pravým pokladom prírody a dr. Zielinski podáva toto poznanie prístupným a výnimočným spôsobom.
Kniha Liečivá sila esenciálnych olejov  by mala byť v každej domácnosti a rodina by ju mala pravidelne využívať.
Doktorovi Ericovi Zielinskemu sa podarilo nepredstaviteľné – pomocou pochybujúcej mysle vedca, láskavého srdca a neochvejnej viery sprístupnil túto krásnu a zložitú tému širokému čitateľskému publiku.

Ak ste sa niekedy zaujímali o esenciálne oleje, určite ste si všimli, že dokonca aj medzi odborníkmi sa nájdu názorové rozpory a protichodné informácie. Dr. Zielenski však novátorsky a atraktívne mení smer myslenia v časom overenom odbore aromoterapie.
Jeho kniha Liečivá sila esenciálnych olejov vnáša do témy svetlo a spája telo, myseľ, srdce a dušu. Uspokojí vedeckých puristov a zároveň poteší nadšených domácich liečiteľov v nás, lebo je jednoduchá a obsahuje praktické odporúčania.

Ako zmierniť zápal, zlepšiť náladu, predchádzať autoimunitným ochoreniam a cítiť sa dobre?
Doktor Zielinski v Liečivej sile esenciálnych olejov novátorsky a atraktívne mení smer myslenia v odbore aromoterapie. Podarilo sa mu nepredstaviteľné – túto zložitú tému sprístupnil širokému čitateľskému publiku.

V úvode priznáva, že silu a terapeutické účinky esenciálnych olejov objavil až v neskoršom veku. Výsledky klinického výskumu ho presvedčili, že esenciálne oleje pomáhajú pri liečbe chronických ochorení ako rakovina, vysoký tlak, obezita či cukrovka druhého typu, aj pri psychických ochoreniach ako závislosť, úzkosť, depresia či strach.

Doktor Zielinski ponúka množstvo receptov na pomoc so zdravotnými problémami, učí, ako môžete uľaviť svojim blízkym pri bolesti, únave, zlom trávení a mnohých iných ťažkostiach. Je to nielen zbierka informácií, ale aj užitočný a inšpiratívny sprievodca životom. Naučí vás chápať neskutočnú moc rastlín.

Pozrite si 7 krokov, ako využiť esenciálne oleje pre svoje zdravie.

Liečivé esenciálne oleje
Esenciálne oleje tu boli už pred stáročiami. Využívali ich starí Egypťania – najmä myrhu, kadidlo, santal, či škoricu. Starovekí Gréci využívali esenciálne oleje na terapeutické masáže a v aromoaterapii. Rimania aj pri osobnej hygiene.
Ale k akejsi renesancii liečivých vlastností esenciálnych olejov prišlo až v roku 1937, kedy si francúzsky chemik Rene-Maurice Gattefosse vyliečil čistým levanduľovým olejom ťažké popáleniny. Jeho francúzsky súčasník, Dr Jean Valnet, zasa úspešne ošetroval vojakov zranených v II. svetovej vojne.

Milan Buno, literárny publicista