Mlieko a mliečne výrobky by mali byť súčasťou vyváženého jedálneho lístka – odporúčajú odborníci na zdravú výživu.

Prečo nám prospievajú? Obsahujú totiž ľahko stráviteľné bielkoviny, tuky a množstvo vitamínov, ktoré naše telo potrebuje. Mlieko je navyše jedným z najbohatších zdrojov vápnika a fosforu, spevní kosti a zuby, ale aj svaly a pozitívne pôsobí na nervy.
Niektorí ľudia majú problém s laktózou, ktorú obsahuje mlieko. Pre nich je určená novinka zo sortimentu mliečnych výrobkov v sieti predajní Lidl – Pilos Mlieko delaktózované. Toto mlieko má obsah laktózy maximálne 0,1 g/100 g, obsahuje 2,8 % tuku a je ošetrené vysokou pasterizáciou.

Má lahodnú, plnú mliečnu chuť, takže si ho môžete dopriať samostatne ako obľúbený nápoj, či na prípravu mliečnych koktailov, teplého kakaa, krémov i pudingov.
Cena: 0,79 € / 1 l, Lidl

Obľúbenú smotanovú tortu s čerstvým ovocím z Lidl stánku si budú môcť dopriať aj spotrebitelia, ktorí majú problémy s laktózou. Novinkou v tomto sortimente je aj Pilos Smotana kyslá delaktózovaná. Lahodná hustá smotana s výbornou kyslastou chuťou obsahuje 20 % tuku, obsah laktózy je maximálne 0,1 g/100 g výrobku. Aby ste zachovali jej čerstvosť a kvalitu, skladujte ju v chladničke s teplotou od 0 °C do + 8 °C.
Cena: 0,35 € / 150 g, Lidl